sayfa başı

ZİPATO Akıllı Ev ve Ofis Sistemleri

Güvenliğiniz ve konforunuz için modüler sistemler: 

Kurulumu da kontrol etmesi de oldukça kolay!

AKILLI EV NEDİR?

 

Zipato, kablosuz akıllı sistemleriyle güvenlikli alanlar yaratır; akıllı enerji yönetimi ve otomatik aydınlatma kontrolünün yanı sıra akıllı iklimlendirme çözümleriyle sıcaklık kontrolü sağlar; hayatı pratik kılan çözümleriyle bakıma muhtaç kişilere konforlu bir yaşam sunar!

 

AKILLI EV NEDİR?

Akıllı evler, yaşamanın artılarını bünyesinde barındıran sistemler bütünüdür. Yaşadığınız alanların daha güvenli ve konforlu olmasına direkt olarak katkıda bulunur, hayatınıza değer katarak yaşam kalitenizin yükselmesine yardımcı olur.

 

 

Kilometrelerce uzakta olsanız da kontrol edebilirsiniz!

İnternetin olduğu her yerden sisteme müdahale edebilme özgürlüğü!

 
Akıllı ev sistemlerinin cihazları ortak platform üzerinden birbiriyle etkileşimli olarak çalışmakta ve internet erişiminin olduğu her yerden elektronik cihazlar tarafından yönetilebilmektedir.

 

Modüler Yapı, Kolay Kurulum

 

 

Zipato akıllı sistemleri, modüler yapısı sayesinde sitemin parçalarıyla ve mevcut yapılarla uyumlu olup kolay kurulum avantajı sunar! Konforlu bir yaşam uzağınızda değil!

 

 

AKILLI YAPILAR

Uygulanması da kullanması da kolay!

 

 

 

AKILLI SİSTEMİNİZİ AKILLI CİHAZLARINIZLA YÖNETİN!

 

 

NASIL ÇALIŞIR?

 

 

 

ZIPACLOUD

Akıllı Bulut Bilişim teknolojisi, internet bağlantısı üzerinden yaşam alanlarına değer katar:

 

Uzaktan Kontrol: Nerede olursanız olun internet erişimi olan herhangi bir akıllı telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden sisteminizi yönetebilirsiniz.

 

7/24 İzleme ve Takip: Zipato’nun kurulu olduğu mekânlar Zipato Kontrol Merkezi'ne her zaman bağlı kalır. Böylelikle dilediğiniz an dilediğiniz yerden mekânınıza bağlanabilir, sistemin ayarlarını değiştirebilirsiniz.

 

Genel Uyarı Sistemi:  Akıllı bulut sistemi sayesinde sistemin kurulu olduğu mekânın durumu hakkında dilediğiniz an, iletişim kanalları aracılığıyla (e-posta, sms, telefon) bilgi alabilirsiniz.

 

Kolay Programlama: Zipato kural oluşturma programı sayesinde hiçbir programlama bilgisine sahip olmasanız bile kolaylıkla sistem modüllerinin kurallarını belirleyebilirsiniz.

 

Sanal Cihazlar: Internet üzerinden online bilgi aktarımı ile sanal istasyonlar yaratarak günlük hava durumu, güneşin doğuş ve batış saatleri, elektrik ücretleri vb. verilerle otomasyon kuralları belirleyebilirsiniz.

 

 

 

ZIPABOX

Akıllı yapıların kalbi Zipabox, internet bağlantısı üzerinden Zipacloud ile iletişim kurmasının yanı sıra yapının içerisindeki tüm sensörleri yönetir.

 

Zipabox yeni nesil kontrol ünitesi, tüm ev elektroniğini yönetmenizi sağlar. Genellikle kablosuz, gerektiğinde ise mevcut kablolu sistemler üzerinden de kontrol imkânı sunar.

 

Zipabox kendisine kolayca eklenebilecek çeşitli ek modüller ile genişletilerek çeşitli büyüklükteki ortamlar için akıllı otomasyon çözümleri sunar. Zipabox’a ayrıca güvenlik modülü, yedekleme modülü, güç modülü, KNX modülü, vb. birçok farklı yeni fonksiyon kazandırılabilir.

 

ÇÖZÜM ALANLARI

Yaşam alanlarının daha konforlu ve güvenli olması için entegre hizmetler sunan Zipato her yerde: EvOfisOtelYurtOkul ve dahi Projelerde!

 

 

 

Zipato’nun sunduğu çözümlerle kendinizin, öğrencilerin, müşterilerinizin yaşamına değer katın...

 

Konfor: Akıllı sistemler bütünü Zipato, kurulduğu alanları konforlu, içerisinde yaşanan anları ise keyifli kılar!

 

Akıllı cihazlar sayesinde aydınlatma, perde ve iklimlendirme kontrolünü cep telefonundan veya tabletten yorulmadan, yerinizden kalkmadan kontrol edebilir, akıllı yapıların sunduğu çözümlerle kendinize çok daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

 

Enerji: Akıllı sistemler, en önemli gider kalemlerinden biri olan enerji tüketimini kontrol almanıza ve böylelikle maliyetleri düşürmenize katkıda bulunur.

 

Aydınlatma ve ısıtma/soğutmada kullanılan, elektrik ve doğal gaz gibi enerji kaynaklarının tüketimini programlayabilir, kısıtlayabilir, denetleyebilir ve raporlayabilirsiniz.

 

Güvenlik: Zipato sayesinde yapıların güvenli olmasını sağlayabilir, gelebilecek tüm tehditlere karşı önlem alabilirsiniz. Alarm sistemi ile izinsiz girişlerden, gönderilen uyarı ve mesajlarla ise beklenmedik durumlardan haberdar olursunuz. Ayrıca, IP kamerayla akıllı yapınızı uzaktan seyretme; su baskını, yangın vb. doğal afetlere karşı da önlem alma imkânlarına sahip olursunuz.

 

 

AKILLI İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ

 

Akıllı telefonla kontrol edilebilen ısıtma ve soğutma sistemine sahip olma avantajını yaşayın!

 

Yapıların sıcaklığını ister dış ortama isterseniz kişisel tercihlerinize göre programlar oluşturarak yönetebilirsiniz.

 

Ayrıca, klima, kombi, kazan, radyatör, yerden ısıtma, güneş enerjisi, sıcak su vb. tüm enerji sistemlerini uzaktan ve zaman programlı yönetebilir, standart radyatör ya da klima kullanarak her bir odanın sıcaklığını ayarlayabilirsiniz.

 

Sınırsız sayıdaki cihazı kontrol edebilme avantajı sunan sistem sayesinde tüm cihazlarınızı internete erişebildiğiniz herhangi bir yerden yönetebilirsiniz: Örneğin, kışın işten eve dönerken yolda kombinizi açabilir ve her odanın sıcaklığını ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz.

 

 

 

 

AKILLI ENERJİ SİSTEMLERİ

 

Elektronik cihazların tükettiği enerjiyi uzaktan anlık olarak takip edin!

 

Hem evinizdeki elektrikli aletlerin, hem aydınlatma sistemlerinin hem de ısıtma/soğutma sistemlerinin tükettiği enerjiden (elektrik, doğalgaz vb.) tasarruf edin.

 

Geçmiş döneme ait enerji tüketim değerlerini ve istatistiklerini görüntüleyin, analiz edin.

 

Size özel tasarlanmış senaryolarla evinizi otomatik olarak "dışarıda" moduna alın ve gereksiz enerji tüketiminin önüne geçin.

 

Uyurken ihtiyacınız olmayan ışıkları veya çalışan cihazları tek bir noktadan kapatın.

 

 

 

 

AYDINLATMA KONTROLÜ

 

Kolay senaryo tanımlama yeteneğiyle, ileri düzeyde ve çok yönlü konfigurasyon imkânı!

 
Zipato'yla yaşadığınız alanların aydınlatmasına uzaktan müdahale edin: Lambalarınız dilerseniz otomatik olarak kapansın ya da sizin belirleyeceğiniz ayarda ışık versin.
 

- Sınırsız sayıda senaryo tanımlayabilir ve bunları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

 

- Mevcut anahtar ve aydınlatma sistemini değiştirmeden, kablosuz modüllerle kolay ve hızlı kurulum sağlayabilirsiniz. Sıva altı veya sıva üstü takılabilen anahtarlardan birini seçebileceğiniz gibi her marka ve model priz ve anahtarla da tam uyum sağlayabilirsiniz.

 

 

 

 

AKILLI KAPI KİLİDİ VE GARAJ KAPISI

 

- Akıllı telefonunuzla evinizin kapısını uzaktan açabilir ya da kapatabilirsiniz.

 

- Garaj kapısı için ayrıca bir sistem almanıza gerek kalmadan, aynı platform üzerinden garaj kapısını kontrol edebilirsiniz.

 

- Tüm giriş çıkışları kayıt altına alabilir; acil durumlarda otomatik olarak kapı kapama/açma işlemi yapabilirsiniz.

 

- Kapı açıldığı zaman otomatik olarak video kaydı başlatıp, eve girip çıkanları takip edebilirsiniz.

 

KONFOR

Aydınlatma

Zipato'yla yaşadığınız alanların aydınlatmasına uzaktan müdahale edin: Lambalarınız dilerseniz otomatik olarak kapansın ya da sizin belirleyeceğiniz ayarda ışık versin.

 

Mevcut anahtar ve aydınlatma sistemini değiştirmeden, kablosuz modüllerle kolay ve hızlı kurulum sağlayabilirsiniz. Sıva altı veya sıva üstü takılabilen anahtarlardan birini seçebileceğiniz gibi her marka ve model priz ve anahtarla da tam uyum sağlayabilirsiniz.

 

Perde/Panjur/Tente Kontrol

Artık oturduğunuz yerden akıllı telefonunuzu kullanarak perdelerinizi, panjurlarınızı ya da bahçenizdeki tentenizi açıp kapatabilirsiniz. Dilerseniz bu işlemin gün batımında, gün doğumunda, ışık değişiklikleri olduğunda ya da günün herhangi bir saatinde otomatik olarak tekrar edilmesini de tercih edebilirsiniz.

 

Üstelik kablosuz modüller sayesinde sitemin kurulumu oldukça kolay ve hızlı!

 

Multimedya Kontrol

Yapılardaki tüm ses, video ve ev sineması sistemlerini uzaktan veya evde akıllı telefonlarınızla kontrol edebilirsiniz.

 

Akıllı Priz

Prizlere takılı olan bütün elektrikli cihazları uzaktan kontrol ederek enerji tüketimlerini ölçebilirsiniz. Üstelik dışarıdaysanız bu cihazları uzaktan kapatabilme avantajına da sahip olursunuz.

 

Havuz ve Spa

Havuz çevresinin erişimini güvenle kontrol edin. İlgili pompalar, filtreler, sıcaklık, güneş enerjisi ve daha fazlası artık sizin kontrolünüzde.

 

Kamera İzleme

Yaşadığınız alanların giriş çıkış kapısı dâhil her köşesinin online olarak izlenilmesini ve kaydedilmesini sağlayan "kamera izleme" sayesinde:

 

- Nerede olursanız olun evinizi canlı olarak izleyin,

- Video veya anlık görüntü kaydedin ve izleyin,

- Kayıtlı fotoğraf ve videolara, e-posta ya da sms bilgilendirme servisleri aracılığıyla erişin,

- Beklenmedik hareketlilikte otomatik olarak video ve fotoğraf çekme özelliği sayesinde güvenliğinizi sağlayın,

- Size özel senaryolar ve kurallarla olumsuz durumlarda yapılacakları belirleyin.

- Beklenmeyen bir durumda daha önceden belirlediğiniz kişi veya kurumlara e-posta, sms veya telefon ile otomatik olarak haber verin.

 

*Her marka ve her model IP kamera uyumludur.

 

İKLİMLENDİRME VE ENERJİ TASARRUFU

 

Havalandırma

Split klima, VRF, VRV ve her benzeri her tür havalandırma sistemini uzaktan kontrol edebilir, kendinize özel ayar yaparak programlayabilirsiniz.

 

İklimlendirme

Akıllı telefonla kontrol edilebilen ısıtma ve soğutma sistemine sahip olma avantajını yaşayın!

 

Yapıların sıcaklığını ister dış ortama isterseniz kişisel tercihlerinize göre programlar oluşturarak yönetebilirsiniz. Ayrıca, klima, kombi, kazan, radyatör, yerden ısıtma, güneş enerjisi, sıcak su vb. tüm enerji sistemlerini uzaktan ve zaman programlı yönetebilir, standart radyatör ya da klima kullanarak her bir odanın sıcaklığını ayarlayabilirsiniz.

 

Sınırsız sayıdaki cihazı kontrol edebilme avantajı sunan sistem sayesinde tüm cihazlarınızı internete erişebildiğiniz herhangi bir yerden yönetebilirsiniz: Örneğin, kışın işten eve dönerken yolda kombinizi açabilir ve odaların sıcaklığını ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz.

 

Yerden Isıtma

Evinizde dilediğiniz sayıda yerden ısıtma zonu yaratabilir, odalarınızı ayrı ayrı isteğiniz sıcaklığa ayarlayabilirsiniz.

 

Enerji Ölçümü

Enerji tüketimini ölçüp odaları ayrı ayrı yöneterek tasarruf edebilir, tüketiminiz hakkında detaylı rapor alabilirsiniz.

 

Vana Kontrolü

Evinizdeki geleneksel radyatör peteklerinin sadece vanalarını değiştirerek, her odanın sıcaklığını ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz. Kendinize özel programlar oluşturun, tasarruf etmeye başlayın!

 

Bahçe Sulama

Gelişmiş bir bahçe sulama sistemi imkânı sunan Zipato sayesinde bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz üzerinden sulama sisteminizi uzaktan açıp kapatabilir, bahçe sulama takvimi oluşturarak sulama işini otomatize edebilirsiniz!

 

GÜVENLİK

 

Alarm Sistemi

Sınırsız sayıda güvenlik sensörü ile güvenlik ayarlarınızı yaparak tam koruma sağlayın! Pilot konumda çalıştırarak evde yokken bile evde biri varmış hissi de yaratabilirsiniz.

 

Hareket Sensörü

İzinsiz girişlerden haberdar olun!

Hareket sensörü sayesinde davetsiz misafirleri takip edebilir, hareket veya hareketsizlik hâlinde ışıkların açılıp kapanmasını yönetebilir ya da size özel senaryolar tasarlayarak sistemi kişiselleştirebilirsiniz.

 

Manyetik Kapı Sensörü

Kapınız veya penceleriniz sizden habersiz açıldığında otomatik olarak uyarı alabilir, ihtiyaçlarınızı belirleyerek özel çözümler elde edebilirsiniz.

 

Kapı Giriş Kontrol

Belirlediğiniz alanlara girişi şifre, kart veya anahtar okutma kontrolü getirerek kısıtlayabilir, dilediğiniz an bu güvenlik kontrolünü pasif hâle getirebilirsiniz.

 

Garaj Giriş Sensörü

Garajınıza gelen araçların algılanarak, garaj kapısının otomatik açılmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz kapının açılmasını akıllı telefonunuzla da kontrol edebilirsiniz.

 

Siren

Evinize izinsiz biri girdiğinde, duman, gaz veya CO kaçağı gibi sıra dışı durumlarda çalacak siren sayesinde çevrenizdekileri durumdan haberdar edebilirsiniz.

 

EMNİYET VE SAĞLIK

 

Duman Sensörü

Yangının yaratacağı olası kayıpları duman sensörü sayesinde engelleyin!

 

CO Sensörü

Dedektörler sayesinde en ufak Karbon Monoksit (CO) kaçağı anında uyarı mesajı alır, böylelikle erken müdahale imkânına sahip olursunuz.

 

Gaz Sensörü

Dedektörler sayesinde en ufak gaz kaçağından anında haberdar olur; böylelikle gaz kaçağının olduğu ilgili vanayı kapatarak tehlikelerin önüne geçebilirsiniz.

 

Sarsıntı Sensörü

Herhangi bir sarsıntı hâlinde erken uyarı alarm sistemi devreye girerek durumdan haberdar olmanızı sağlar. Ayrıca daha önceden belirlemiş olduğunuz senaryodaki aksiyonlar devreye girerek sizin ve sevdiklerinizin güvenliğini garanti altına alır.

 

Su Baskını Sensörü

Erken uyarı sistemiyle su baskınlarından haberdar olabilir, manuel veya otomatik olarak uzaktan ilgili vanayı kapatıp suyun kesilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Panik Butonu

Acil durumlarda yakınlarınıza veya güvenlik kurumlarına acil çağrı, mesaj veya e-posta gönderebilirsiniz.

 

 

Teklif Almak İçin

Paylaşınız: facebook da paylaş twitter da paylaş google-plus da paylaş
© DNS TEKNİK - İÇ VE DIŞ TİCARET & MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ.
ADRES : YILMAZLAR MAHALLESİ YEDİ EYLÜL YOLU NO:70/A TURGUTLU/MANİSA - TÜRKİYE - P.K : 45400
Telefon : 0 236 314 2626

Mail: bilgi@dnsteknik.com
vital web tasarım hosting sunucu